Dodaj własną referencję

Dodaj referencję

Twoja referencja została wysłana.
Alltuning Technology - Chiptuning samochodów osobowych, ciężarowych
+48 602 631 506

Usuwanie EGR

Zawór EGR (Exhaust Gas Recirculation) to element, który znajduje się w niemal wszystkich nowoczesnych silnikach spalinowych i ma za zadanie obniżyć ilość NOx w spalinach. Istota działania ukladu polega na ponownym doprowadzeniu spalin do kolektora ssacego, dzięki czemu zmniejsza się emisja tlenków azotu(NOx). Ale znajdujące się cząstki stałe w spalinach powoduja przyleganie do wszystkich elementów ukladu dolotowego silnika, co z czasem może powodować utrudnienia z przeplywem powietrza zasilającego silnik i spadek mocy silnika. Dodatkowo negatywny wpływ na zapychanie się ukladu mogą mieć uszkodone wtryskiwacze.

I tutaj docieramy do sedna, problemami w nowoczensych silnikach spalinowych jest zacinanie się lub calkowite zatrzymanie pracy zaworu EGR jak i klap kolektora ssacego.

Objawy zauważalne dla właściciela samochodu mogą być rożne, ale do najczęstszych należą: nadmierne kopcenie, przejście silnika w awaryjny tryb pracy, świecąca się lapka na liczniku a w niektórych skrajnych przypadkach silnik gaśnie po kilku sekundach po odpaleniu.


 

Nasza firma wychodzi z ofertą usunięcia elementów EGR i klap kolektora ssacego.

Podstawową czynnością jaką wykonujemy jest zdiagnozowanie co się stało, następnie ustalenie z klientem zakresu prac.

Jest kilka możliwości usunięcia EGR lub klap kolektora ssącego. Jeżeli te elementy jeszcze są sprawne a problemy pojawiają się sporadycznie wystarczy wyłączenie programowe w sterowniku silnika. Ale jeżeli usterka jest stała, w przypadku EGR należy zaślepić go oraz wyczyścić układ dolotowy silnika. Natomiast klapy należy zdemontować i zostawić wolny przeplyw powietrza chyba, że konstrukcja na to nie pozwala, w takim przypadku trzeba zostawic je w pozycji otwartej i również wyczyścić uklad dolotowy.

Efektem końcowym jest poprawienie osiągów silnika w odczuwalny stopniu.

Jesteśmy w stanie usunać EGR w prawie wszystkich maszynach i pojazdach.

Wiedza oraz zaplecze techniczne umożliwiają naszej firmie na usunięcie wielu mankamentów nie wpływających na pracę silnika i jego podzespołów m.in.: