Dodaj własną referencję

Dodaj referencję

Twoja referencja została wysłana.
Alltuning Technology - Chiptuning samochodów osobowych, ciężarowych
+48 602 631 506

Czym jest chiptuning

CHIPTUNING (potoczna nazwa ECU "Engine Control Unit") to usługa mająca na celu poprawę parametrów silnika spalinowego, polegająca na zmianie oprogramowania w sterowniku. W wyniku edycji programu sterującego pracą sterownika silnikowego znajdujące się w programie krzywe charakterystyki oraz mapy są modyfikowane w taki sposób, by zwiększyć moc oraz moment obrotowy silnika zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Poprzez zmiany naniesione w sterowniku silnika mogą Państwo zmienić takie wartości jak: Producenci silników spalinowych w seryjnym oprogramowaniu sterownika silnikowego zawsze pozostawiają pewną rezerwę mocy i momentu obrotowego, w celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostki napędowej, na wypadek bardzo wysilonej pracy silnika lub bardzo złych warunków jego pracy. Jednakże w przypadku SPRAWNYCH samochodów na skutek modyfikacji mogą Państwo uzyskać bezpieczne przyrosty dla silników "wolnossących" - ok. 5% oryginalnej mocy, a dla silników "doładowanych" od 20% do 50% nominalnej mocy.

Modyfikacje wykonujemy w takich pojazdach jak:  

Wykonanie Chiptuningu powoduje optymalizuję parametrów zawartych w  tabeli. W rezultacie uzyskają Państwo zwiększenie elastyczności i efektywności w zakresie obrotów powyżej 2500 obr./min. A także: Poza tym mając dostęp do szczegółów sterowania silnikiem jesteśmy w stanie: Głównym celem wykonania Chiptuningu jest jednak przystosowanie samochodu do Państwa indywidualnych, nawet najbardziej nietypowych wymagań!

Wykonana przez nas modyfikacja posiada gwarancję na okres 12 miesięcy.

Nasza firma, jako jedna z niewielu firm w Polsce  wykonuje analizę spalin oraz analizę współczynnika AFR.

Chiptuning w naszej firmie przebiega następująco: Na koniec chcielibyśmy Państwu zaprezentować kilka najważniejszych cech Chiptuningu: