Dodaj własną referencję

Dodaj referencję

Twoja referencja została wysłana.
Alltuning Technology - Chiptuning samochodów osobowych, ciężarowych
+48 602 631 506

Usuwanie sondy lambda

W związku z ciągłym rozwojem silników spalinowych pod kątem emisji spalin, producenci montują coraz więcej czujników monitorujących jakość i skład mieszanki gazów spalinowych.

Co za tym idzie coraz więcej elementów, które zaczynaja się psuć w samochodach. Fakt ten zdecydowanie nie cieszy właścicieli samochodów.

Częstymi problemami związanymi z tymi czujnikami nie zawsze jest usterka samego czujnika, często uszkodzeniu ulega katalizator powodując błędy czujników.

Kolejną usterką, związaną z emisją spalin jest sonda NOx, której wymiana jest sosunkowo droga.

Wychodząc naprzeciw oczekiwań klientów dołączyliśmy usługę programowego usuwania wymienianych wyżej elementow. Dzięki temu zabiegowi sterownik silnika nie kontroluje już pracy tych elementow i dzięki temu nie pojawiają się błędy na desce rozdzielczej.

Pozwala to na unikniknięcie w ten sposób kosztów wymiany drogiego oraz niestety bardzo awaryjnego podzespołu.

Jak to się odbywa w praktyce:

Na początku przeprowadzana jest diagnostyka, która określa czy rzeczywiście uszkodzeniu uległ dany element i czy usnięcie jest koniecznie.

Natępnym krokiem jest odczytanie oryginalnego programu ze sterownika silnika i poddaniu go modyfikcji po kątem wyeliminowania zapisanych w nim danych związanych z sondą Lambda lub czujnikiem Nox.

Po przeprowadzonej modyfikacji oprogramownia program zostaje wgrany do sterownika silnika.

Na koniec robione są testy i kontrola parametrów czy wszystko działa poprawnie w samochodzie.

Wiedza oraz zaplecze techniczne umożliwiają naszej firmie na usunięcie wielu mankamentów nie wpływających na pracę silnika i jego podzespołów m.in.: